Ny rapport tillgänglig nu > Arctic Wolf Threat report 2026

Cuebid Events & Webinars Frukostevent – Motståndskraft 2026

Frukostevent – Motståndskraft 2026

Motståndskraft 2026

Den 23 april har vi nöjet att bjuda in dig till ett frukostevent i samband med invigningen av våra nya lokaler i Malmö!

Hotbilden mot verksamheter förändras snabbt. Cyberattacker blir mer avancerade, beroendet av digital infrastruktur ökar och konsekvenserna av avbrott blir allt större. Frågan är inte längre om en organisation kommer att utsättas – utan hur väl den är förberedd när det händer.

Motståndskraft handlar om mer än teknik. Det handlar om rätt strategi, robust arkitektur, kontinuerlig övervakning och ett ledarskap som kan agera snabbt när förutsättningarna förändras.

Under detta event fokuserar vi på vad som krävs för att bygga en verksamhet som kan skydda, upptäcka och hantera attacker och därmed stå stark även i en mer osäker digital verklighet.

Du får även möjlighet att träffa våra teknikpartners Infoblox, Arctic Wolf, Fortinet, Rubrik, F5 och NetApp, samt nätverka med andra beslutsfattare i regionen.

Agenda:

07:45 – Frukost serveras

08:00 – Välkommen

08:05 – Cuebid: idag och framåt

08:10 – Hotbilden 2026 – vad behöver du vara förberedd på?

08:20 – Kort inspiration från våra partners

08:45 – Frågor och nätverkade

09:30 – Tack för idag

Antalet platser är begränsat, så se till att säkra din plats redan idag!

 

två rulltrappor i ett svagt regnbågsfärgat sken